Kui Teil on vaja mesiniku abi, et vabaneda ebamugavasse kohta sisse kolinud ning tavaelu mingil viisil häirivas kohas elutsevatest mesilastest, olgu see siis majaseinas, korstnas, puuriidas, puuoksal või muus põnevas või vähem põnevas kohas, saate abi järgmistelt mesinikelt:

Sander Noormägi +372051501287 (Tallinn ja Harjumaa)
Urmet Uudam +372 509 0965 (Tallinn ja Harjumaa)
Lauri Sepp +372 516 4739 (Harjumaa ja Läänemaa)
Ülo Lippa +372 523 0803 (Ida-Harju ja Lääne-Virumaa)
Sirli Grauberg: +372 5333 9084 (Tallinn ja Järvamaa)
Toivo Kratt: +372 5068326 (Harjumaa ja Raplamaa)

Sülemite püüdjad mujalt Eestist:
Kui Teil on vaja sülemiabi pärnumaal, siis leiate abi Pärnumaa Mesinike Seltsist

Millest informeerida mesinikku sülemist teavitamisel?
Sülemi täpne asukoht (lähim aadress) ning kohapealne kontaktisik, kes saab vajadusel sülemi kohapeal ette näidata. Kindlasti palun anda teada, kus sülem paikneb (majakorsten, puu, põõsas vms), kui kõrgel see asub ning millised takistused on sülemile ligi pääsemisel.
Sülemi suurus: väike (greibisuurune või väiksem), keskmine (greibist võrkpallini) või suur (suurem kui võrkpall).

Kuidas teha vahet mesilasel ja herilasel?
Üks võimalus on lugeda läbi Algusra OÜ koostatud kirjeldus. Kui Teil on mure pigem herilaste, vaablaste, kimalaste või muude nö mitte mesilastega, saab Teid paremini aidata pigem Algusra OÜ. Herilasepesa on mesilassülemist õnneks siiski väga lihtsasti eristatav.

Mesilassülem on oma senisest elukohast lahkunud mesilaste grupp, kes on teel oma uude elukohta. Enamasti teevad nad vahepeatuse, kobardudes kuhugi puu või põõsa oksa külge, et jõudu koguda, ööd veeta või alanud vihma ajaks varjus olla. Siiski ei ole väga haruldased ka teised põnevad kohad vahepeatuse tegemiseks. Esimesena meenuvad näiteks parklas auto rattakoopasse või jalgratta sadula külge kogunenud mesilased. Nende kohtade kõrval on tavaline korstnasse kolimine juba üsna levinud. Ka võivad mesilased leida, et maja seina või vahelae vahele on mugav end sisse seada.